Arsuz’da Çiftçilerin Sorunları Dinlendi

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü İsa Güler ile birlikte Arsuz çiftçileri ile bir araya gelen Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, bereketli topraklarda üretilen ürünlerin en doğal şekilde vatandaşa ulaşması için ilçede Tarım Kredi Kooperatifi Marketinin açılmasının gerekliliğine vurgu yaptı. Bölge Müdürü İsa Güler, market için yeşil ışık yakarak, önümüzdeki haftalarda planlama çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü İsa Güler ile birlikte Arsuz Tarım Kredi Kooperatifi’ni ziyaret ederek, ilçedeki çiftçilerle bir araya geldi. Kaymakam Gökpınar, Tarım Kredi Kooperatifi’nin üretici ve tüketici arasında köprü görevi görmesinin yanında Arsuz’da tarımın gelişmesine de çok önemli katkılar sağladığını belirterek, çiftçilere bereketli hasat ve bol kazançlar temenni etti.

Arsuz’da turizm kadar tarımın da büyük önem taşıdığını ve tarımsal alanlardan da en verimli şekilde yararlanmayı amaçladıklarını anlatan Kaymakam Gökpınar, “Bu hedefimizde Tarım Kredi Kooperatifi büyük rol oynamaktadır. Bereketli topraklarda üretilen ürünlerin en doğal şekilde vatandaşa ulaşması için de ilçede Tarım Kredi Kooperatifi Marketinin açılması gereklidir” dedi. Kaymakam Gökpınar’ın talebini kırmayan Mersin Bölge Müdürü İsa Güler ise, önümüzdeki haftalarda Arsuz’da Tarım Kredi Kooperatifi Marketi açılması için planlama çalışması başlatacağını ifade etti.

Tarımsal üretimin devamlılığı için çiftçilere verilen desteklere değinen Bölge Müdürü Güler, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, Genel Müdürlüğümüzce 14 Şubattan itibaren kimyevi gübrelerde yüzde 30, karma hayvan yemlerinde yüzde 12’ye varan indirimler yapılmış olup, bölgemizde yoğun olarak kullanılan 20.20.0 gübresi 6 bin 100 liradan, üre gübresi 9 bin 200 liradan satılacaktır” derken, kaymakamlık tarafından yürütülecek gübre ve tarımsal ihtiyaçların karşılanması projelerinde de işbirliği yapmaya ve destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Toplantıya, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ve Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü İsa Güler’in yanı sıra, Arsuz İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, Arsuz Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Tuba Cengiz, İlçe Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal, çiftçiler ve sera üreticileri katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.