Arzuz’da Maydanoz Hasadı

Hatay Arsuz ilçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal, Muhtarlar ve teknik elemanların katılımı ile birlikte çiftçileri ziyaret ederek maydanoz hasadına katıldılar.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Arsuz’un turizm ve balıkçılıkta olduğu kadar tarımda da söz sahibi bir yerdir. Arsuz’da muz seraları, zeytin, narenciye ve daha birçok ürünün Arsuzlular için ciddi bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Maydanoz ekiminde yaklaşık 50.000 dönüm üzerinde yıllık ekim yapılmaktadır. Ülkenin maydanoz ihtiyacının yaklaşık yüzde 55 ila yüzde 60’ını Arsuz’un karşılandığını söyleyebiliriz. Arsuz’da verimin çok iyi olduğunu, üretim ve işçiliğin yaklaşık 4 bin aileye istihdam sağlamaktadır” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu ve İlçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar da çiftçilere bereketli ve bol kazançlı bir dönem dilerken program maydanoz hasadının ardından son buldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.