Babacan; “Siyasette Önemli Boşluğu Dolduran Partiyiz!”

Hatay’ın İskenderun İlçe Başkanlık binasının açılışını bugün gerçekleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA parti olarak ülkenin olmazsa olması haline geldiğini söyledi. Genel Başkan Babacan, Türkiye’de siyasette çok önemli bir boşluğu dolduran bir siyasi parti olduklarından da söz etti.

İskenderun ilçe Başkanlık binasının açılışında konuşan Deva Parti Genel Başkanı Ali Babacan, partilerinin yaklaşık iki yıl önce kurulduğunu ve kısa sürede teşkilatlanmayı gerçekleştirdiklerini söylerken, “81 ilin tamamına il başkanları görevlendirdik. Mahalle mahalle, damla damla büyüyoruz. Türkiye’de artık bizde varız. Kuruluşunun üzerinden bu kadar kısa süre geçmesine rağmen DEVA Partisi artık ülkemizin olmazsa olmaz bir siyasi partisi haline gelmiş durumdadır. Türkiye’de siyasette çok önemli bir boşluğu dolduran bir siyasi parti konumundadır. Her gün uyandığımda, işe başlarken ‘İyi ki DEVA Partisi’ni kurmuşuz, iyi ki bu yola çıkmışız’ diyorum” dedi.

Basın mensupları ile de bir araya gelen Genel Başkan Babacan, 6 muhalefet partisinin “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem”e ilişkin programını 28 Şubat’ta düzenlenmesiyle ilgili yöneltilen soruya; “Hızlı bir değerlendirme yaptık. Yanlış anlamaya sebep olur mu? diye. Herkes Yok dedi! 28 Şubat tarihini belirlerken 28 Şubat üzerinden bir mesaj verme gayreti yoktu, öyle bir ortak irade hiçbir zaman olmadı. Sadece takvimdeki uygun olan pazartesi bugüne denk geldi, onun için öyle oldu” diye yanıt verdi.

Daha sonra Babcan, partilileri ile birlikte İskenderun esnafını gezerek, esnaf ve vatandaşlarla kısa kısa sohbetler gerçekleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.