Bakkallar ve Bayiler Odası Bir Kez Daha Mustafa Çöloğlu Dedi

İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası, bugün olağan genel kurulunu gerçekleştirerek, mevcut Başkan Mustafa Çöloğlu’nu başkanlığı bir kez daha verdiler. Tek listeyle gidilen seçimde Başkan Mustafa Çöloğlu, perakende yasasına vurgu yaparak, bu yasanın acilen çıkması gerektiğini belirtti.

Olağan genel kurula diğer esnaf Oda başkanları, bazı STK başkanları ve İskenderun belediye meclis üyeleri katılım sağladı. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen kongreye tek liste ile gidildi. Mevcut Başkan Mustafa Çöloğlu yeniden seçilerek güven tazelerken, seçim öncesi yaptığı konuşmasında bakkal esnafına seslenerek, “Değerli esnaf kardeşlerim, pandemi nedeniyle esnafımız çok sıkıntılı dönemler geçirdi. Bu zor dönemlerimizde bizlere destek olan oda başkanlarımız, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, emniyet müdürü ve jandarmamıza buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Pandemi döneminde sınırlı saatlerde açık olmaktan dolayı diğer meslek dallarına göre biraz şanslıydık. Emniyet güçlerimiz bu konu da bizlere çok yardımcı oldu. Gündemimizde olan elektrik faturaları esnafımız için büyük bir problem. Bir diğer konuda perakende yasası. Bu yasanın acilen çıkması gerekiyor. Bu problemler için elimizden geleni yapmaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz’’ dedi.

Gerçekleştirilen seçim sonunda İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; Mustafa Çöloğlu, Memet Akbaş, Sultan Süleyman Soylu, Hasan Şanlı, Beşir Dursun, Emir Horuz, Caner Ömeroğlu, Semir Tultak, Mehmet Ali Başkara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.