Başkan Savaş, “Milli Takıma Sporcular Yetiştirmek İstiyoruz!”

İskenderun ve Mersin’de düzenlenen Masa Tenisi Turnuvalarında 16 kupa ile dönen Hatay Büyükşehir Belediyespor’un masa tenisi oyuncuları, elde ettikleri başarılarını Kulübün Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile paylaştılar.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret ettiler. Genç sporcular ve takım antrenörleri ziyarette tüm spor branşlarına olduğu gibi masa tenisine de verdiği desteklerden dolayı Başkan Savaş’a teşekkür ettiler. Başkan Savaş’a yarışmalarda elde ettikleri dereceleri anlatan sporcular, başarılarına başarı katacaklarının sözünü de verdiler.

Genç sporcular ile sohbet eden Başkan Savaş, “Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’daki bütün yaş grubundaki gençlerimize ve çocuklarımıza spor yaptırmak istiyoruz. Onları sporla yormak, sporla birlikte zihinsel ve fiziksel açıdan geliştirerek çevreye de duyarlı bireyler olmalarını istiyoruz. Bu nedenle de Hatay Büyükşehir Belediyesinin spor kompleksinde günde yaklaşık 1600 kişi ve her yaştan insan spor yaşmakta. İnsanlarımız  23 branşta aynı anda spor yapmanın zevkini yaşıyor. Biz bu gibi salonları Türkiye ve Hatay’a yaymak istiyoruz.

Her bölgemizde milli takıma kadar ulaşacak sporcular yetiştirmek istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ ve ayrıca “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” demiştir. Bizim gençlerimiz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi özelliklere uyan nitelikte ve hayatlarında da bu özellikleri olgunlaştırarak kendi hayatlarına bağdaşlaştıracaklar. Spora ve sporcularımıza desteğimiz devam edecek. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Bahtları açık, sportif başarıları da daim olsun” dedi. Ziyaretin sonunda Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele eden sporcularla da bir araya gelen Lütfü Savaş, son maçta elde ettikleri galibiyetten dolayı sporcuları tebrik ederek onlara spor ayakkabısı hediye etti. Gerçekleştirilen ziyaretlere sporcular ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Zekiye Yiğitbaşı, HBB’nin masa tenisi antrenörleri Halil Küçükbeyazıt, Heysem Şaban, Mehmet Kasapoğlu ve Selahattin Şaban da katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.