Home Genel Çalışma belgesi olma 21 Kadın Göç İdaresi Müdürlüğüne Teslim Edildi

Çalışma belgesi olma 21 Kadın Göç İdaresi Müdürlüğüne Teslim Edildi

Çalışma belgesi olma 21 Kadın Göç İdaresi Müdürlüğüne Teslim Edildi

İskenderun ve Arsuz ilçelerinde ihbar üzerine masaj salonları ve SPA merkezlerine yönelik yapılan denetimlerde 12 masaj salonu ve SPA merkezi denetlendi. Yapılan denetimlerde iki işyeri kaçak elektrik kullanırken, çalışma belgesi olmayan 22 yabancı uyruklu kadın hakkında gerekli işlemler başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İlçe Sağlık, Zabıta, TEDAŞ ve HATSU görevlileri tarafından İskenderun ve Arsuz’da masaj salonları ve SPA merkezleri ile ilgili kayıtlı ya da kayıtsız masaj salonları olduğu, bu iş yerlerinin kaçak olarak kalmak maksadı ile kullanıldığı, yabancı uyruklu şahısların çalıştırıldığı, çalışan şahısların ikamet ve çalışma izinlerinin olmadığı, bu işyerlerinin hangi amaçla kullanıldığının tespit edilmesine yönelik olarak 12 masaj salonu ve SPA Merkezi denetlendi.

Yapılan denetimlerde; iki işyerinin kaçak elektrik kullandığı tespit edildi. Bu işyerleri hakkında gerekli yasal işlemler başlatılırken, çalışma ve ikamet izin belgesi olmayan yabancı uyruklu 22 kadın hakkında da gerekli işlemler yapılarak, 21 ‘i Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.