CHP HEYETİNDEN ÖZ ÇELİK-İŞ’E ZİYARET

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ve beraberindeki CHP İskenderun İlçe Yönetimi HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanlığı ve Öz Çelik-İş Sendikası iskenderun Şube Başkanlığını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ve CHP İskenderun İlçe Yönetimine teşekkür ederek geçtiğimiz hafta vefat eden CHP İlçe Başkanına rahmet dileyerek sözlerine başladı.

Mehmet Güngör görüşmede asgari ücret artışı belirlenirken dört kişilik bir ailenin asgari geçim standartlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti.

Mehmet Güngör emekçilerin ücretlerinden alınan vergilerin yüzde 10’a sabitlenmesini, metal sektörünün ağır sanayi kapsamına alınmasını, staj ve çıraklık sigortasının sigorta başlangıcı alınması gerektiğini söyledi.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ise yapmış olduğu konuşmasında Öz Çelik-İş Sendikasının bölgemizde emekçiler için büyük mücadele verdiğini söyleyerek HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı ve Öz Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetiminin yapmış oldukları çalışmalardan ve hizmetlerden ötürü tebrik etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.