Gazeteci Ağırel’den “Parsel Parsel Türkiye” söyleşisi!

Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilciliği, 12 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 13.00’de İskenderun HATSU toplantı salonunda Araştırmacı Gazeteci-Yazar Murat Ağırel ile “Parsel Parsel Türkiye” konulu imza ve söyleşi etkinliği gerçekleştirecek.

Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilcisi Bülent Akbay, “Araştırmacı Gazeteci-Yazar Murat Ağırel, köşe yazılarında ve kitaplarında genellikle Türkiye’deki yolsuzluk iddialarını araştırıp yazmaktadır. Belgelere dayalı yaptığı araştırmalar sonucunda yazdığı yazılar ve kitaplar büyük yankı uyandırmıştır. Gazeteci Ağırel, yazılarıyla ve yaptığı araştırmalarla 2019 yılında Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından ‘Medya’ dalında Şeffaflık Ödülüne layık görüldü. Aynı yıl Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Yılın Gazetecisi’ ödülünü aldı. 2020 yılında Basın Konseyi tarafından ‘2020 Basın Özgürlüğü Ödülü’nü ve TMMOB (Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası) tarafından ‘Emre Madran Dayanışma Ödülü’nü aldı. Ayrıca Murat Ağırel, 2021 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından verilen ‘Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödül’ü sahibidir” dedi.

Temsilci Bülent Akbay, İskenderun HATSU toplantı salonunda 12 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 13.00’de gerçekleştirilecek olan “Parsel Parsel Türkiye” konulu söyleşi sonrasında Gazeteci Murat Ağırel’in kitaplarını da imzalayacağını söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.