HADO Tamam Gereken İzinleri Bekliyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın tanıtımına, turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak olan Hatay Deniz Otobüsü (HADO) tesisinde incelemelerde bulundu.

HBB Genel Sekreter Yardımcıları Bülent Ok ve Metin Açık’ın da katıldığı incelemede, Başkan Savaş HADO istasyonunun alt yapısı ve yazışmalarla ilgili belediyeye düşen tüm çalışmaların tamamlandığını belirtirken, iktidar temsilcilerine de HADO için Ankara’daki bürokrasiyi hızlandırmaları için çağrıda bulundu.

10 Milyonluk Yatırım!

HADO’nun Hatay için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Güvenlik önlemlerimizi de aldık. Tefrişatımızı da bu hafta sonuna kadar bitirmiş olacağız. Ankara’da başvurmuş olduğumuz izinlerin de bir an önce bitmesini bekliyoruz. Sadece buradaki binaya 7 milyon kadar kaynak kullandık. 2 milyon kiralama bedeli, tefrişatı ile birlikte 10 milyonluk bir harcamamız oldu. Hatay halkı için, Kıbrıs ve diğer ülkelere gidip gelecek turistler için bu gerçekten değer. Hatay, artık “çıtayı yükseltmek” zorunda. Hatay turizmde, ticarette hem de her türlü ticari gelişmelerde önü açık bir şehirdir. Bundan sonraki süreç içerisinde de Akdeniz’i daha iyi değerlendirerek Hatay insanımızın daha fazla umut beslemesine ve konforunun daha fazla artmasına neden olacak bu limanın bir an önce açılmasını, HADO seferlerinin bir an önce başlamasını ve deniz otobüsümüze binip Kıbrıs’tan başlamak üzere diğer ülkelere gitmek istiyoruz” dedi.

‘HADO İçin Bürokrasi Hızlandırılsın’

İktidar temsilcilerinden destek beklediklerini ifade eden Savaş, “İktidar ve iktidarın Hatay’daki temsilcilerinden de ricamız, yapmış olduğumuz bu tesisisin arkasında dursunlar. Hatay halkının haklı taleplerine destek olsunlar. Ankara’daki bürokrasiyi lütfen biraz hızlandırsınlar. Eğer bürokratik olarak frene basmaya devam ederlerse bu ayı ve bundan sonraki ayları maalesef kaybedeceğiz. Maalesef yazı patinaj çekerek geçirmiş olacağız. Hatay halkını düşünerek bir an önce bürokratik engelleri ortadan kaldırması lazım ve izinlerin Ankara’dan çıkmasına katkı sağlaması gerekiyor. Temmuz ayı içerisinde bizim deniz otobüsü seferlerimizin başlamasına destek vermesini bekliyoruz. Hatay halkı da Kıbrıs’taki insanlar da bizim kadar heyecanlılar ve beklemekteler. Lütfen iktidarın temsilcileri benim de sesimi duysun. Hataylı insanlarımızın sesini duysun. O sese en azından bu seferlik kulak versinler. Bugüne kadar bize destek veren Hatay Valisi Rahmi Doğan, bütün resmi kurum ve kuruluşlarımıza, arkadaşlarımıza, burada emeği olan müteahhitlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.