Hatay’ın Lezzetleri Sokağa Taşacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi ile birlikte kentin mutfak kültürünü tanıtmak amacıyla önemli bir organizasyona daha imza atıyor. Unesco Hatay Gastronomi Evi’nin ev sahipliğinde Sokak Lezzetleri Festivali 5 Mart 2022 Cumartesi günü yapılacak.

Mustafa Kemal Üniversitesi ile birlikte Sokak Lezzetleri Festivali düzenleyecek olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu etkinlik çeşitli atölyelere ve birbirinden eğlenceli yarışmalara sahne olacak. Unesco Hatay Gastronomi Evi’nin ev sahipliğinde şeflerin, yemek tarihçilerinin ve diyetisyenlerin de kendi alanları ile ilgili katkı sunacağı Sokak Lezzetleri Festivali, Hatay gastronomisinin ulusal ve uluslararası tanıtımında önemli bir görev üstlenmiş olacak.

Bu önemli festivalde Expo 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar, Expo Hatay’da hayat bulacak gastronomi projelerini açıklayacak. Katılanların keyifle vakit geçireceği ve sürprizlerle karşılaşacağı festival, 5 Mart Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak ve gün boyu devam edecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.