Iğdır’da İskenderun Spor Kafilesine Sözlü Saldırılar Sürüyor!

TFF 3. Lig 2. Grupta maç fazlalığı ile liderliğini sürdüren İskenderun Spor’un yarın deplasmanda Iğdırspor ile oynayacağı karşılaşma için bugün gittiği Iğdır’da İskenderun Spor kafilesine Iğdırspor taraftarlarının tahrik edici, çirkin ve sözlü saldırılarına İskenderun’un önde gelenlerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Akşam saatlerinde bile İskenderun Spor kafilesinin kaldığı otel etrafında taşkınlıklarını sürdüren Iğdırspor taraftarlarının sportmenliğe aykırı tutum ve tavırlarına tepkiler artıyor.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tasyalı;

“İskenderun Spor kafilesinin Iğdır iline İskenderunspor’umuzun deplasmanda oynayacağı karşılaşma için gittiği Iğdır’da şehre girişinde ve sporcularımızın kaldığı otelin çevresinde bir takım kişiler tarafından tahrik edici, çirkin, sözlü saldırılara maruz kaldığını üzülerek görmüş bulunmaktayız.
Sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna uymayan bu sorumsuz kişileri kınıyor, güvenlik güçlerimizin konu ile ilgili gerekli tedbir ve önlemleri alacağına inanıyoruz.
İskenderun Spor Kulübümüze geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şampiyonluk yolunda takımıza canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu;

“Türkiye bir bütündür. Spor ise dostluktur, kardeşliktir, barıştır. Müsabaka sonucu ne olursa olsun centilmenlik gerektirir. Bugün bunun gereğini yapmayan Iğdır Spor taraftarlarını ve yönetimi kınıyor İskenderun Spor’umuza başarılar diliyorum” dedi.

MHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Emir Selim Yazar;

“İskenderunluyuz, İskenderunsporluyuz. Spor dostluk ve kardeşliktir. Vicdanlı ve Ahlaklı olmak her sporseverin görevidir. İskenderunspora yapılanları kınıyorum” dedi.

Hatay ASKF Genel Başkanı Mehmet Öztürk;

“Güneyin yıldızı İskenderun Spor’a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.