İskenderun Çalıştayı Kaymakam İskender Yönden Başkanlığında Yapıldı

İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi 3.Faz Hatay Tecrübe Paylaşımı toplantısı kapsamındaki İskenderun Çalıştayı Kaymakam İskender Yönden başkanlığında gerçekleştirildi.

İskenderun Ramada Otel salonunda Kaymakam İskender Yönden’in riyasetinde, UNDP Proje Uzmanı Dr. Sevcan Kılınç Akıncı  moderatörlüğünde, ilgili ve yetkili kurum / kuruluşlarımızın  amirlerinin katılımlarıyla  gerçekleştirilen toplantıda; yerel güvenlik  konuları ele alınarak, kurum bazında yapılan  çalışmalar ve tecrübe paylaşımlarının akabinde  suç ve suçluların  önlenmesine dair teknik ve kurumsal  işbirliği ve koordinasyonu pekiştirmek,  kaynak  verileri  arttırmak ve çok yönlü  irtibat sağlamak  v.b. toplumsal çözüm hedeflerine   odaklanarak   detaylı  bir  istişare  yapıldı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, şeffaf, katılımcı ve vatandaş odaklı bir sivil gözetim kurulmasını amaçlayan projenin III. Aşamasında daha önceki aşamalarında elde edilen sonuçlara dayalı olarak, yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu’nun gerçekleştirdiği iyi uygulamaları paylaşan katılımcılar, “Toplum odaklı kamu güvenliği için Hep birlikte çalışıyoruz” mesajı verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.