İskenderunspor Başkanı Hakan Bolat: Birinci Lige Çıkma Hedefindeyiz

İskenderunspor Başkanı Hakan Bolat tesislerde basın toplantısı düzenledi.

Kulübün tesislerinde ilk basın toplantısını düzenleyen Başkan Hakan Bolat İskenderunspor fanatiği olduğunu ve çocukluk günlerini dün gibi hatırladığını ifade ederek gönül verdiği bu takımı birinci lige çıkartmak en büyük isteği ve hedef olduğunu söyledi.

“Bu Gönüş İşine Taşın Altına Elimi Koymuş Biriyim”

Dört ay önce kulübü aldığında o zaman verdiği tesisleşme ve transferlerle ilgili söylediklerini bir bir yerine getirdiğini belirten Kulüp Başkanı Hakan Bolat, ”Kimse bana inanmadı! Riekerink üçüncü lig takımına mı gelecek? dediler. Biz sözümüzde durduk, Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink’le kulüp üst yönetici (CEO) ile anlaştık. Sneijder’i yetiştiren Jan Olde Riekerink şimdi İskenderunspor tesislerinde gençleri izliyor, onlarla sohbet ediyor. Şuanda bu çocuklar bile beni Riekerink izledi, heyecanı içerisinde” diye konuştu.

Birinci Lige Çıkma Hedefindeyiz

Tecrübeli Teknik adam Ümit Karan ile önce ikinci lige ardından birinci lige çıkmayı hedeflediklerinin altını çizen Kulüp Başkanı Hakan Bolat, “Altyapıya söylediğimiz gibi önem verdik ve Birinci lige çıkacak bir takım kadrosu ile altyapımızı sağlam kurma çabası içerisinde olduk. Tesislerimizi de kurduk. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyal’nın destekleri ile bugün burada kulübün kendi sahası ve kondisyon salonun yatacak yerleri var” şeklinde konuştu.

İskenderunspor’un geçmişte şah şahlı dönemleri olduğunu ama kalıcı olmadığını bunun için aynı hataları yapmamak için çok analiz yaptıklarını vurgulayan Başkan Bolat şöyle devam etti: “Ben İskenderun sevdalısı olarak tesislerden tutun kulübü bu noktaya getirecek bir yatırım yapıyorum. Yarın geçmişte yaşananlar olmasın diye İskenderunspor derneğini kurduk. Bütün amacım kalıcı bir şeyler yapmak bu kentin iş adamından, esnafına, sokaktaki vatandaştan evde oturan herkesin sahiplenmesini sağlamak. Biz tek başımıza bir şeyleri bir yere kadar getirebiliriz. Herkesin sahiplenmesini istiyoruz” dedi.

Turuncu Mavili takımın kulüp başkanı Hakan Bolat, kimseden bir şey istemediğini bugüne kadar hep bir sevda uğruna bu kente yatırım yaptığına vurgu yaparak “Bu gönül işine taşın altına elimi koymuş biriyim. Benim politika ile işim yok. Bunları duyunca üzülüyorum. Birlik olma zamanı. Altyapı için destek istiyorum. Sahip çıkalım maçlara gelelim. Dernek üzerinden satışa çıkacak ürünlerden alalım. Stada reklam, formaya reklam verelim” dedi.

En Büyük Projemiz Futbol Akademisi

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yer istediklerini bunun için Nardüzü bölgesinde içerisinde sahanında bulunduğu yerin tahsis edilmesiyle birlikte içerisinde sahaların yanı sıra futbol lisesi bulunacağını aktaran Kulüp Başkanı Bolat, “Bu liseye bölgemizdeki sporcu potansiyeli olan gençleri bir araya getirerek İngilizce yabancı dilde eğitim vererek. sporcu yetiştireceğiz. Takımlarımızın altyapısı olacağı gibi başka kulüplere Avrupa kulüplerine gidebilecekler. İlerisi üniversite ile işbirliğine girerek Futbol akademisini kurarak projeyi genişletmek. Bunu ben tek başıma yapamam. İş adamlarımız başta olmak üzere herkes destek olmalı” şeklinde konuştu.

İskenderunspor Teknik Direktörü Ümit Karan:

“Bizim hedefimiz üst lige çıkmak. Bir yerlere geleceksek hep beraber birbirimize sahip çıkarak bunu başarabiliriz. Futbol sadece sahada kazanılmıyor. Şehrin, herkesin sahip çıkması beraber yürümesi ile başarı olur. İyi bir yönetim, kaliteli bir kadromuz var” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.