Home Bilim İSTE Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’na Uygulama Laboratuvarı Kuruldu

İSTE Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’na Uygulama Laboratuvarı Kuruldu

İSTE Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’na Uygulama Laboratuvarı Kuruldu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’na kurulan Uygulama Laboratuvarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Tolga Depci, burada öğrencilerle de bir araya geldi. Rektör Depci, kaliteli eğitim için gerekli adımları attıklarını belirtti.

Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’na kurulan Uygulama Laboratuvar, hem halihazırda aktif eğitim veren Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı için hem de ileride açılması öngörülen bölümler için kullanılabilir niteliklere sahip. Göstergeli Tam Boy Yetişkin CPR Mankeni, İnsan İskeleti Modeli Kas Bölgeleri İşaretlenmiş, Torso Modeli 50 Cm 12 Parça (İnsan Vücudu Gövde Modeli), Tam Boy Bebek Cpr Eğitim Maketi ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Uygulama Laboratuvarında öğrencilerin kullanımı için hazır.

Kurulan uygulama laboratuvarı ile öğrenciler, teorik bilgilerini uygulama ile pekiştirebilme imkanı bulabilecek, Anatomi, İlk Yardım ve Sağlık Kayıt Sistemleri derslerinin uygulamaları yapılacak, eğitim manken ve materyalleri sayesinde bire bir uygulama yapma imkanı bulacak ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi sayesinde laboratuvar ortamında tıbbi sekreterlik ile ilgili tüm işlemleri kolaylıkla öğrenme ve pratik yapabilme imkanı bulacaklar.

Her fırsatta tüm bölümlerin uygulamalı eğitim almaları için laboratuvar ihtiyaçlarını karşılamanın önceliği olduğunu ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci laboratuvarı ve öğrencileri ziyaret etti. Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri Rektör Depci’ye ihtiyaç duyulan donanımların ivedilikle sağlanması hususunda gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Gayesinin tüm İSTE öğrencilerini mezuniyetleri sonrasında iyi yerlerde görmek olduğunu belirten Rektör Depci ise “Öğrencilerin bilimsel donanımlarını arttırmaları, uygulayarak öğrenmelerini kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz. Bir akademisyen ve İSTE’nin Rektörü olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında başarılı olmasına, iyi yerlerde olmasına katkı sağlamak istiyorum. Bunun da ancak kaliteli eğitimle olabileceğinin farkında olarak adımlar atıyoruz. İlerleyen yıllarda sağlık sektörünün çalışanları olacak öğrencilerimize uygulama laboratuvarlarının hayırlı ve verimli olmasını diliyorum. Diğer bölümlerimizin laboratuvar çalışmalarına da devam ediyoruz. Gastronomi, Genel Fizik, Doğalgaz ve tesisat, Bilgisayar Destekli Çizim, Elektrikli ve Hibrit Araçlar, İHA ve drone vb. gibi diğer laboratuvarlarımız da tamamlanmak üzere” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.