İTSO’da OPİ Teknolojileri ve Kripto  Paralar Konusunda Seminer

Opi Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Değirmenci, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri için Kripto paralar konusunda sekiz yıllık tecrübesi ile “Blockchain, NFT coin (non-fungible token) metaverse, cripto paraların şu an ve gelecekte ne tür fırsatlar içerdiğini, riskleri hakkında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Katılımcıların bütün sorularına cevaplar veren Değirmenci, Amerika’da Avalanche blockchain platformunu ve AVAX Kripto Para birimini, ekibi ile geliştiren Türk Profesör Emin Gün Sirer’in Ava Labs’ı ve Doğuştan elektrikli milli gururumuz TOGG arasında iş birliği anlaşmasının  imzalanmasının çok büyük ve heyecan verici bir başarı olduğunu söyledi.

Ayrıca Opi Teknoloji A.Ş. Eğitim Koordinatörü ve Geliştirici Kurul Üyesi Mehmet Mustafa Atalay ise Baş döndürücü bu teknolojik gelişmeleri inovatif bir bakışla nasıl fırsata çevirdiklerini örnekler vererek şöyle açıkladı; “Opi Teknoloji A.Ş olarak, Mart ayında Türkiye’nin en büyük işlem hacimli kripto para borsası OpiEx’i hizmete açacağız. OpiEX Borsası için 3.0 teknolojisi ile şu an Dünyanın en gelişmiş Blockchain ağı AVAX altyapısından Türkiye’deki ilk ve tek tokeni Opicoin’i çıkardık. OpiEx’in VISA ile yaptığı anlaşma sayesinde kullanıcıların kripto paraları ile uluslararası para transferi yapabilecek, ATM’lerden nakit çekilebilecek ve POS cihazlarından ödeme gerçekleştirebilecekler. Hatta hiçbir poliçe bedeli ödemeden varlıklarını sigorta kapsamında güvenle kullanabilecekler.

İnsanlarımızın layık olduğu bu hizmetlerden yararlanması için 85 kişilik yazılım ekibi ve her biri kendi alanında Türkiye’nin en iyisi sayılabilecek duayenlerin oluşturduğu geliştirici ekip ile hizmet vermekteyiz” dedi.

Opi Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Değirmenci, İTSO Yönetimine de ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Toplantıya, İTSO meclis üyeleri, meslek komite üyeleri ve iş insanları katılım gösterdiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.