Home EĞİTİM Kaymakam Yönden, Romanyalı Konuklarını Ağırladı!

Kaymakam Yönden, Romanyalı Konuklarını Ağırladı!

Kaymakam Yönden, Romanyalı Konuklarını Ağırladı!

Avrupa Birliği Erasmus Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA 229) faaliyetleri kapsamında İskenderun’a teşrif eden Romanyalı öğretmen ve öğrencileri İlçemiz Kaymakamı İskender Yönden, misafirperverliğiyle ağırlandı.

Europe Culture Hunt (Avrupa Kültür Avı) Projesi Yemek Kültürü uygulamaları kapsamında kentimize teşrif eden Romanyalı konuklar, Kaymakam Yönden’i makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etmesinin akabinde Kaymakam İskender Yönden’in de eşliğiyle İskenderun Özel Bilfen Koleji’ne ziyarette bulunarak, karşılıklı diyalog ortamında bilgi alışverişi yapıldı.

Söz konusu proje kapsamında İskenderun’a gelen misafirlere eşlik etmesinin yanı sıra bir misafiri öğrenciyi evinde ağırlayan Kaymakam İskender Yönden’in kızı Elif Ayperçem Yönden, yabancı dil kullanmak suretiyle bilgi alışverişi yaparak, ülkemizdeki sosyal ve kültürel yaşam üzerine sohbet etti.

Söz konusu projeye; İskenderun’u temsil etmek üzere İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi katılmış ve İngilizce Öğretmeni Sinan Yıldırım proje koordinatörlüğü üstlenmiş olup, projenin ortakları olan İspanyalı ve Polonyalı gruplar ise ülkelerindeki pandemi kısıtlamalarından dolayı online olarak katılmışlardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.