KENT REHBERİ

Hatay Büyük Şehir Belediyesi hazırladığı Kent Rehberi uygulamasıyla vatandaşların 6 Şubat Depreminin ardından resmi kurumların güncellenen adreslerine kolay erişebilmesini sağladı.

Hatay’da depremin ardından bir çok kamu kurum ve özel işletmelerin binalarının yıkılması, kurumların hasar görmeyen farklı yerlere ve yeni binalarına taşınması çeşitli adres değişiklikliklerine neden olmuştur.

Vatandaşların yaşadığı adres karmaşası sıkıntılarını minimum seviyeye indirgeyen Kent Rehberinde, Valilik binası, Büyük Şehir Belediyesi hizmet binaları, Kaymakamlık, ilçe Belediyeler, AFAD gibi kurum ve kuruluşlar; eczane, hastane, çadırkent ve konteyner kentler, kargo şirketleri ve sivil toplum kuruluşları gibi vatandaşların ihtiyaç duyabileceği adres bilgileri ve konumları yer alıyor.

Ayrıca uygulama ile vatandaşlar parsel bilgilerini sorgulayabilecekler 5 binlik nazım imar planları hakkında bilgileri belediye tarafından yapılan projelerin başlangıç ve bitiş tarihleride şeffaf şekilde takip edilebilecek.

Hatay Büyük Şehir Belediyesinin başlatmış olduğu uygulamaya özel işletmelerde İos ve Android cihazlar için hazırlanan “Hatay Rehber” uygulamasını App Store ve Play Store üzerinden cihazlarına indirerek kullanabilecek.

Vatandaşlar https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kentrehberihbb/ ve https://apps.apple.com/tr/app/hatay-rehber/id6466826897?|=tr linklerinden başvuru formunu doldurarak güncel adreslerini ekleyebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.