Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, İskenderun’da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, İskenderun’da Kaymakamlık, İSDEMİR, Limak Port, İTSO ve gazilerle bir araya geldi.

Bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen KKTC Başbakanı Ersan Saner ve Başkonsolosu Zalihe Mendeli ile beraberindeki heyet,  İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in eşliğinde yeni kaymakamlık binasını ve Kore gaziler anıtı bölgesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

İskenderun Demir Çelik Fabrikalarını ziyaret ederek, Genel Müdür Mesut Keyfli’den İSDEMİR faaliyetlerine ilişkin bilgi alan KKTC Başbakanı Ersan Saner Limak port limanında incelemelerde bulundu. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı [İTSO] ziyaret ederek, Başkan Vekili Muhsin Yeter’den ticari ve ekonomik faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğinde konuşan Başbakan Ersan Saner, gazilerin gününü kutlayarak şunları söyledi; “Kıbrıs Türk halkının selam ve sevgilerini getirdim. Mavi Vatan’ dediğimiz ve şu an da dünyanın gözünün olmuş olduğu Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımızı, Türk ulusunun hak ve çıkarları olarak kabul edip devam ettiğimizi de bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.