Lütfü Savaş Arsuz’daki Çalışmaları Yerinde İnceledi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Arsuz’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Savaş, Arnavut taşlarının döşendiği cadde, köprü ve yol çalışmalarının gerçekleştirildiği bölgelerde incelemelerde bulunarak vatandaşlar ile sohbet etti.

Arsuz’un en önemli caddelerinden biri olan Akdeniz Caddesi’ndeki taş döşeme çalışmaları hakkında bilgi veren Savaş, “Arsuz Belediyesi ve kaymakamlığımız yolu tarihi dokusuna uygun bir şekilde düzenlemişlerdi. Hatay Büyükşehir Belediyesinden de yolun düzenlenmesini istediler. Hepimizin ortak tercihiyle doğal taşlar ile burayı döşedik. 650 metre uzunluğunda ve ortalama 7 metre genişliğinde olan bu yol hafta sonları trafiğe kapatılıyor. Akşamları insanların yürüyüş yolu olarak kullanılıyor. Bazı eksiklikleri de kısa sürede giderilecek. Arsuzlu vatandaşlarımıza ve misafirlerimize hayırlı olsun” dedi.

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, “Akdeniz Caddemiz yeni düzenleme ile çok güzel oldu ve Arsuz’a değer kattı. Arsuz’un cazibe ve çekim merkezi oldu. Hafta sonları bu yol trafiğe kapatılıyor. Tatil beldelerinde olduğu gibi insanlarımızı buraya çekecek bir caddemiz haline geldi. Bu çalışmalardan sonra olumlu dönüşler aldık. Burada Rhosus Antik Kent projesi ile burası güzelleşti ve eski tarihi doku korunmuş oldu. Bu yolun yapımında Başkanımız Lütfü Savaş’ın da katkıları olmuştur emeği geçenlere teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

HBB Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile Arsuz Kültür ve Turizm Derneği’nin düzenlediği organizasyona katılarak Arsuz’a katkı sağlayanlara plaketlerini verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.