MEHMET GÜNGÖR’DEN MESAJ

HAK İŞ Konfederasyonu ve Öz Çelik-İş Sendikası iskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör Dünya İnsan hakları gününde bir mesaj yayınlayarak dünyadaki insan hakları ihlallerine dikkat çekti.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilmesi ile birlikte insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla 10 Aralık tarihi Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tüm insanların hiç bir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir.

Dünya genelinde yükselen ırkçılık, yabancı düşmanlığı, islam karşıtlığı ve nefret söylemlerinin toplumsal barışı ve huzuru tehdit ettiğini gözlemliyorum.

Başta Gazze olmak üzere tüm dünyada siyonist ve baskıcı yönetimler tarafından insanlık dışı muameleleri yaparak kadın, hasta ve çocuk demeden insan haklarını hiçe sayan ve bu güçleri görmezden gelen iki yüzlü yönetimleri bir kez daha kınıyor ve lanetliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor; Sağlıklı huzurlu ve mutlu günler diliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.