Milletvekili Yayman Samandağ Biber Hasadına Katıldı

TBMM Dijital Mecralar komisyon Başkanı ve Hatay AK Parti milletvekili Hüseyin Yayman Samandağ’da Biber hasadına katılarak Çiftçilere yardım edip, bereketli ve hayırlı hasatlar diledi.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde yılın son Samandağ biberi hasadı yapıldı. Tadı ve faydalarıyla insanların vazgeçilmezi olan Samandağ Biberinin son hasadı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Hüseyin Yayman ve Murat Kütük, hasada eşlik ederek, çiftçilerle beraber biber topladı. Hasat sonrası konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Samandağ biberinin şifa deposu olduğunun altını çizdi. Samandağ biberinin kansere karşıda koruma sağladığına değinen Yayman şunları söyledi;

“Samandağ biberi hasadının son döneminde çiftçilerimize yardım etmeye geldik. Samandağ biberi gerçekten bir şifa deposu, metabolizmayı hızlandıran, C vitamini olan, bağışıklık sistemini güçlendiren, kansere karşı insan vücudunda koruma sağlayan ve günümüzün en büyük problemlerinden olan obeziteye karşı Samandağ biberi inanılmaz fayda sağlayan bitkilerimizden bir tanesidir. Lezzeti ve inceliğiyle hem Samandağ’ımıza hem de Hatay’ımıza önemli bir ekonomik girdi sağlayan önemli ürünlerimizden bir tanesidir” dedi.

Yayman, Covid 19 salgını çiftçiliğin ve tarımın önemini artırdı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi daima üreten ve çalışan çiftçilerimizin yanındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.