Mozaik Sergisi Açıldı

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Resim Sanatı’nda tanınmış sanatçısı Yusuf Altunay ve öğrencileri, Antakya Belediyesi El Sanatları Müzesi’nde, sanatseverlerin beğenisine sunulan resim ve mozaik sergisinin açılışına katıldı.

Antakya Belediyesi El Sanatları Müzesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Ressam Yusuf Altunay, öğrencilerinden Abdulhadi Kelleci, Abdurrahman Emirleroğlu, Dr. Candemir Bilekli, Esra Özaltın, Eda Mutlu, Eylem Nasıroğlu, İlknur Dablan, Nursel Yaylalı ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Antakya Belediyesi el sanatları müzemizde yeniden anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrimizin tanınmış ressamlarından Yusuf Altunay ve öğrencilerine birbirinden kıymetli eserlerini, sanatseverlerle buluşturma noktasında El Sanatları Müzemizi tercih ettikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Antakya’mızı sanatın her dalında ortaya koydukları eserleriyle taçlandıran sanatçılarımızın her biri bizim için bir değerdir. Her sanat eseri yaşanmış heyecanın duygusal karşılığıdır. Şehrimizde Mozaik ve Resim sanatlarının tablolardan çıkıp bir kültüre, bir zenginliğe dönüşmesine katkı sağlayan değerli sanatçılarımız sayesinde bu kültürümüz gelecek nesillere en güzel şekilde aktarılmaktadır. Bu kadar önemli bir sanata gönül veren Ustamızı ve öğrencilerini el emeği göz nuru eserlerinden dolayı tebrik ediyor, sergimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.