Sporcular, Halit Hoca Öncülüğünde Çalışmalarını Sürdürüyor

Asaş Spor Kulübü, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bünyesinde yetiştirmekte olduğu yaklaşık 120 çocuk sporcuya futbol eğitimini aralıksız bir şekilde vermeye devam ediyor. Antrenör Halit Ersoy öncülüğünde, 5-12 yaş arası çocuklara futbolun teknikleri öğretilirken, çift kale maçaları ile de pratik eğitimi alıyorlar.

İskenderun Belediye Spor Kompleksinde Antrenör Halit Ersoy’un himayesinde hafta sonları çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Asaş Spor Kulüp oyuncuları, futbolun temel bilgilerini alıyorlar. Futbol okulunda ticari bir kar amacı gütmediklerini söyleyen Kulüp Başkanı Zeki Göçmen, “Çocuklarımızın gelecekte iyi bir futbolcu olması futbolun temel bilgilerini öğretiyoruz. Ayrıca, çocuklarımızın güvenli bir ortamda futbol oynamasını sağlamaktayız. Futbolda karşılıklı saygı esastır. Antrenörümüz çocuklara sevgi, şefkat ve hoşgörüyle eğitimini vermektedir. 120 ile 90 arasında değişen bir futbolcu sayısına sahibiz” dedi. Sporun çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek sağlamak adına en iyi spor dallarında biri olduğunun da altını çizen Başkan Zeki Göçmen, sporun çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu da kaydetti.

Asaş Spor Kulübü olarak liglere geri döneceklerini söyleyen Başkan Göçmen, “Şuan kulüp olarak herhangi bir ligde yer almıyoruz ama önümüzdeki yıl 3-4 kategoride liglerde yerimizi alacağız” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.