Tosyalı, Kadınlar Toplumun Yolunu Aydınlatan Işıktır!

Kadınların toplumun temel yapı taşı, değerlerimizin taşıyıcısı ve koruyucusu olduğuna vurgu yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih, tüm kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dilekleriyle kutladığını belirtti.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Kadınlarımız, tarih boyunca toplumumuzun mimarı olmuştur. Ana olmuş, eş olmuş; cephede kahraman olmuş ve ülkemize istikamet çizmiştir. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan, iş hayatına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasında öncülük eden kadınlarımız, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için başrol üstlenmektedir.

Kadınlarımız toplumun yolunu aydınlatan bir ışıktır. Yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.