Yardım TIR’ı Bugün İdlib’e Törenle Uğurlandı!

“Kardeşin Isınır, Dünya Isınır” mottosuyla icra edilen yardım kampanyası kapsamında toplanan giyecek eşyaları, bugün İskenderun’da düzenlenen bir tören ile Suriye’nin İdlip şehrine gönderildi.  

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçen yıl başlatılan “Kardeşin Isınır, Dünya Isınır” isimli proje bu yılda ikinci kez gerçekleşti. İdlip’te zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren insanların kış aylarını rahat geçirebilmesi için kışlık kıyafetler, çeşitli giyim eşyaları, ayakkabı, bot, mont v.b. koruyucu giyim malzemelerinin toplandığı yardım kampanyası bir kez daha ülkemiz genelinde olduğu gibi İskenderun’dan da yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Ülkemiz genelinde başlatılan ve 81 İlimizde uygulanan yardım projesi kapsamında koordinasyon merkezi olarak belirlenen İskenderun Gençlik Merkezi ev sahipliğinde toplanan yardımlar ve bağışlar tasnif/kolileme çalışmalarının tamamlanmasının akabinde Yardım TIR’ına yüklenerek, İdlib’e uğurlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları ile Türk Kızılay işbirliği ve koordinasyonuyla gerçekleşen programa; Kaymakam İskender Yönden, İskenderun Belediyesi Başkan Yrd. Av. Tayfun Boda, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven, Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Söz konusu programa Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu’da canlı yayın yoluyla programa katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.