Yavuz, “Başkan Savaş, Buyursun Meclisin Başına!”

Meclis toplantılarına 8 aydır başkanlık etmeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı Hatay halkına şikayet eden Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili Ayhan Yavuz, rahatsız değil ise meclisin başında olmaya ve görevini yapmaya davet etti.

Bugün gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına yine başkanlık etmeyen Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a tepki gösteren Cumhur İttifakı meclis toplantısı sonunda belediye binası önünde açıklama yaptı. Açıklamayı Kırıkhan Belediye Başkanı ve aynı zamanda Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili olan Ayhan Yavuz yaparken, “Hatay’ın yararına yapılacak güzel ne varsa Cumhur İttifakı olarak her zaman için mecliste belediye idaresine destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bugün olduğu gibi gündem dışı meclise gelen ve Hatay için harcanacak 15 milyon borçlanma talebini komisyona bile havale etmeden oyladık.

Ayrıca, Hatay’ın önemli olduğuna inandığımız Hatay Expo 2022 ile ilgili kararlarda bizler her zaman destek verdik. Geçtiğimiz Aralık ayında yapılacaktı, Nisan ayında yapılacak dendi. Nisan ayına az bir zaman kaldı bakıyorsunuz yine ortada bir şey yok” dedi. Başkan Savaş’ın bugün ile birlikte 8.nci  meclise yine başkanlık etmediğine vurgu yapan Meclis Başkan Vekili Yavuz, “Rahatsız ise geçmiş olsun değil ise buyursun gelsin meclisin başına!  Bizler Lütfü Savaş’ı görevini yapmaya davet ediyoruz. Buradan da Hatay halkına Lütfü Savaş’ı şikayet ediyoruz” diye sitemde bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.