Yıldırım; “Meslektaşlarımız Sürekli Kendilerini Geliştirmesi Gerekir”

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMO), her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebeciler Haftası nedeniyle İskenderun’da da çeşitli etkinliklerle gerçekleştirdi.

Devletlerin yaşamasını sağlayan yegane geliri vatandaşlarından aldığı kutsal olan vergi gelirlerini tahakkuk ettiren İskenderunlu serbest muhasebeci, mali müşavir, yeminli ve serbest denetçiler ve bu mesleğe gönül veren çalışanlar aşırı yağmura rağmen bugün Atatürk Anıtında düzenlenen törene katıldılar. İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından Muhasebeciler Haftası dolayısıyla meslek mensupları toplu halde Atatürk Anıtına çelenk sundular.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemine dikkat çeken İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım, “Devlet ile mükellef arasında köprü vazifesi gören biz mali müşavirler mevzuatların sürekli değişmesi ve teknolojik gelişmeler ışığında artık işlemlerin çoğunu bilgisayar ve internet ortamında gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle meslektaşlarımızın sürekli kendini geliştirmesi ve teknolojiye ayak uydurması gerekir. Yaşanan şu zorlu süreçte gerek tahsilatlarımız gerekse ücretlerimizde yaşadığımız sıkıntıların sona ermesini temenni ediyorum. Böylesi bir yağmurlu günde bir araya gelmenin onurunu yaşıyoruz. Bu vesile ile tüm meslektaşlarımızın Muhasebeciler Haftasını kutluyorum” dedi.

Atatürk Anıtında düzenlenen törenin ardından İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim ve üyeleri dernek binasına geçerek bu anlamlı günü hep birlikte kutladılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.